Știi ce ai în farfurie
Carne de gâscă
Calorii și informații nutriționale
gătită
203
caloriikcal per 100 g
Proteine33 g
Glucide2,8 g
Grăsimi6,3 g
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 203 kcal —
- Proteine 33 g 67%
- Glucide 2,8 g 1%
- Grăsimi 6,3 g 8%
- Grăsimi saturate 1,9 g 9%
- Fibre 0 g 0%
- Zaharuri 0 g —
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 203 | 33 g | 2,8 g | 6,3 g |
| 50 g | 50 g | 102 | 17 g | 1,4 g | 3,2 g |
| 150 g | 150 g | 305 | 50 g | 4,2 g | 9,5 g |
| 200 g | 200 g | 406 | 67 g | 5,6 g | 13 g |
| 250 g | 250 g | 508 | 84 g | 7 g | 16 g |
Alimente similare
- Carne de gâscă domesticăfiert, prăjit238 kcal / 100 g
- Carne de gâscă cu pielefiartă260 kcal / 100 g
- Gâscăcu piele, friptă446 kcal / 100 g
- Carne și piele de gâscă domesticăfiert, copt305 kcal / 100 g
- Carne și piele de gâscăfript/la cuptor298 kcal / 100 g
- Ou de gâscăfiert177 kcal / 100 g
- Pulpă de gâscăprăjită în tigaie fără grăsime206 kcal / 100 g
- Ficat de gâscăprăjit fără grăsime, în tigaie165 kcal / 100 g
- Grăsime de gâscă900 kcal / 100 g
Întrebări despre Carne de gâscă
Câte calorii are 100 g de Carne de gâscă?
100 g de Carne de gâscă are 203 kcal, 33 g proteine, 2,8 g glucide și 6,3 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Carne de gâscă?
50 g de Carne de gâscă are 102 kcal, 17 g proteine, 1,4 g glucide și 3,2 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Carne de gâscă?
150 g de Carne de gâscă are 305 kcal, 50 g proteine, 4,2 g glucide și 9,5 g grăsimi.
Câte calorii are 200 g de Carne de gâscă?
200 g de Carne de gâscă are 406 kcal, 67 g proteine, 5,6 g glucide și 13 g grăsimi.
Câte calorii are 250 g de Carne de gâscă?
250 g de Carne de gâscă are 508 kcal, 84 g proteine, 7 g glucide și 16 g grăsimi.
Sursa: ausnut F004245 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre