Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Sup kentang dan leek
Kalori & fakta pemakanan
buatan sendiri
56
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.5 g
Karbo6.2 g
Lemak2.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 56 kcal —
- Protein 1.5 g 3%
- Karbohidrat 6.2 g 2%
- Lemak 2.2 g 3%
- Lemak tepu 1.3 g 7%
- Gula 1.5 g —
- Natrium 47 mg 2%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 32 µg 4%
- Vitamin C 3 mg 3%
- Vitamin D 0 µg 0%
- Vitamin E 0.25 mg 2%
- Tiamina (B1) 0.09 mg 8%
- Riboflavin (B2) 0.05 mg 4%
- Niasin (B3) 0.2 mg 1%
- Asid pantotenik (B5) 0.19 mg 4%
- Vitamin B6 0.18 mg 11%
- Biotin (B7) 0.7 µg 2%
- Folat (B9) 11 µg 3%
- Vitamin B12 0.2 µg 8%
Mineral
- Kalsium 30 mg 2%
- Zat besi 0.34 mg 2%
- Magnesium 7 mg 2%
- Fosforus 36 mg 3%
- Kalium 180 mg 4%
- Zink 0.2 mg 2%
- Kuprum 0.02 mg 2%
- Mangan 0.09 mg 4%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 56 | 1.5 g | 6.2 g | 2.2 g |
| 50 g | 50 g | 28 | 0.8 g | 3.1 g | 1.1 g |
| 150 g | 150 g | 84 | 2.3 g | 9.3 g | 3.3 g |
| 200 g | 200 g | 112 | 3 g | 12 g | 4.4 g |
| 250 g | 250 g | 140 | 3.8 g | 16 g | 5.5 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Sup kentang dan leek
Berapa kalori dalam 100 g Sup kentang dan leek?
100 g Sup kentang dan leek mengandungi 56 kcal, dengan 1.5 g protein, 6.2 g karbohidrat dan 2.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Sup kentang dan leek?
50 g Sup kentang dan leek mengandungi 28 kcal, dengan 0.8 g protein, 3.1 g karbohidrat dan 1.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Sup kentang dan leek?
150 g Sup kentang dan leek mengandungi 84 kcal, dengan 2.3 g protein, 9.3 g karbohidrat dan 3.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Sup kentang dan leek?
200 g Sup kentang dan leek mengandungi 112 kcal, dengan 3 g protein, 12 g karbohidrat dan 4.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Sup kentang dan leek?
250 g Sup kentang dan leek mengandungi 140 kcal, dengan 3.8 g protein, 16 g karbohidrat dan 5.5 g lemak.
Sumber: CoFID (UK) 17-831 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat