Ketahui apa yang ada di pinggan anda
ceri masam
Kalori & fakta pemakanan
dalam tin, pek air, ditoskan
42
kalorikcal setiap 100 g
Protein0.7 g
Karbo9.3 g
Lemak0.2 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 42 kcal —
- Protein 0.7 g 1%
- Karbohidrat 9.3 g 3%
- Lemak 0.2 g 0%
- Serat 1.2 g 4%
- Gula 7 g —
- Natrium 4 mg 0%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin C 0.3 mg 0%
- Vitamin K 8.1 µg 7%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.07 mg 5%
- Niasin (B3) 0.26 mg 2%
- Asid pantotenik (B5) 0.04 mg 1%
- Vitamin B6 0.05 mg 3%
- Vitamin B12 0 µg 0%
Mineral
- Kalsium 11 mg 1%
- Zat besi 0.64 mg 4%
- Magnesium 8 mg 2%
- Fosforus 16 mg 1%
- Kalium 115 mg 2%
- Zink 0.07 mg 1%
- Mangan 0.06 mg 3%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 42 | 0.7 g | 9.3 g | 0.2 g |
| 50 g | 50 g | 21 | 0.3 g | 4.6 g | 0.1 g |
| 150 g | 150 g | 63 | 1 g | 14 g | 0.3 g |
| 200 g | 200 g | 84 | 1.4 g | 19 g | 0.4 g |
| 250 g | 250 g | 105 | 1.7 g | 23 g | 0.5 g |
Makanan serupa
- Ceri masam keringdimaniskan (Termasuk makanan untuk Program Pengagihan Makanan USDA)333 kcal / 100 g
- Ceri masam merahdalam tin, dalam air, pepejal dan cecair36 kcal / 100 g
- Jus ceri masam59 kcal / 100 g
- Ceri manisdalam tin, pek air, pepejal dan cecair46 kcal / 100 g
- Ceri manis dalam tinpek air, pepejal dan cecair46 kcal / 100 g
- Cherry canned in sugar134 kcal / 100 g
Soalan tentang ceri masam
Berapa kalori dalam 100 g ceri masam?
100 g ceri masam mengandungi 42 kcal, dengan 0.7 g protein, 9.3 g karbohidrat dan 0.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g ceri masam?
50 g ceri masam mengandungi 21 kcal, dengan 0.3 g protein, 4.6 g karbohidrat dan 0.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g ceri masam?
150 g ceri masam mengandungi 63 kcal, dengan 1 g protein, 14 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g ceri masam?
200 g ceri masam mengandungi 84 kcal, dengan 1.4 g protein, 19 g karbohidrat dan 0.4 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g ceri masam?
250 g ceri masam mengandungi 105 kcal, dengan 1.7 g protein, 23 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Sumber: Canadian Nutrient File 7210 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat