Știi ce ai în farfurie
Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz
Calorii și informații nutriționale
uscat îmbogățit
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 394 kcal —
- Proteine 11 g 22%
- Glucide 66 g 24%
- Grăsimi 6,4 g 8%
- Grăsimi saturate 0,8 g 4%
- Fibre 7,3 g 26%
- Zaharuri 12 g —
- Sodiu 21 mg 1%
- Colesterol 0 mg 0%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 0 µg 0%
- Vitamina C 0 mg 0%
- Vitamina D 12,7 µg 64%
- Vitamina E 12,2 mg 82%
- Vitamina K 1,4 µg 1%
- Tiamină (B1) 1,4 mg 119%
- Riboflavină (B2) 1,6 mg 122%
- Niacină (B3) 21,3 mg 133%
- Acid pantotenic (B5) 1,9 mg 37%
- Vitamina B6 0,85 mg 50%
- Folat (B9) 247 µg 62%
- Vitamina B12 4,6 µg 192%
- Colină 27 mg 5%
Minerale
- Calciu 1160 mg 89%
- Fier 64,1 mg 356%
- Magneziu 110 mg 26%
- Fosfor 506 mg 40%
- Potasiu 549 mg 12%
- Zinc 12,7 mg 115%
- Cupru 0,42 mg 47%
- Mangan 3,9 mg 169%
- Seleniu 23,4 µg 43%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 394 | 11 g | 66 g | 6,4 g |
| 1 porție | 3,2 g | 13 | 0,4 g | 2,1 g | 0,2 g |
| 2 porții | 6,4 g | 25 | 0,7 g | 4,2 g | 0,4 g |
| ½ porție | 1,6 g | 6 | 0,2 g | 1,1 g | 0,1 g |
| 3 porții | 9,6 g | 38 | 1,1 g | 6,4 g | 0,6 g |
| 4 porții | 12,8 g | 50 | 1,4 g | 8,5 g | 0,8 g |
| 50 g | 50 g | 197 | 5,5 g | 33 g | 3,2 g |
| 150 g | 150 g | 591 | 17 g | 99 g | 9,5 g |
| 200 g | 200 g | 788 | 22 g | 132 g | 13 g |
| 250 g | 250 g | 985 | 28 g | 166 g | 16 g |
Alimente similare
- Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz cu mierepreparat cu lapte integral115 kcal / 100 g
- Cereale pentru bebeluși cu ovăzuscat403 kcal / 100 g
- Cereale din ovăz cu fructealimente pentru bebeluși, uscate, instant, fortificate pentru copii mici402 kcal / 100 g
- Aliment pentru sugari cereală ovăz cu miereuscat391 kcal / 100 g
- Aliment pentru sugari cereală ovăz cu bananeuscat399 kcal / 100 g
- Terci de ovăz hrană pentru bebelușide la 6 luni, pudră417 kcal / 100 g
- Terci de ovăz pentru copiipudră, neîndulcită, îmbogățită460 kcal / 100 g
- Fructe mixte cu cereale de ovăzalimente pentru bebeluși, toate etapele91 kcal / 100 g
- Cereală pentru bebeluși cu oucu ouă, strecurată58 kcal / 100 g
- Mâncare pentru bebeluși terci de ovăz cu banane și mangode la 8 luni, pudră397 kcal / 100 g
Întrebări despre Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz
Câte calorii are 100 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
100 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 394 kcal, 11 g proteine, 66 g glucide și 6,4 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (3,2 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
1 porție (3,2 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 13 kcal, 0,4 g proteine, 2,1 g glucide și 0,2 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (6,4 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
2 porții (6,4 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 25 kcal, 0,7 g proteine, 4,2 g glucide și 0,4 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (1,6 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
½ porție (1,6 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 6 kcal, 0,2 g proteine, 1,1 g glucide și 0,1 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (9,6 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
3 porții (9,6 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 38 kcal, 1,1 g proteine, 6,4 g glucide și 0,6 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (12,8 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
4 porții (12,8 g) de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 50 kcal, 1,4 g proteine, 8,5 g glucide și 0,8 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
50 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 197 kcal, 5,5 g proteine, 33 g glucide și 3,2 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz?
150 g de Cereale pentru bebeluși din fulgi de ovăz are 591 kcal, 17 g proteine, 99 g glucide și 9,5 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 171360 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre