Ketahui apa yang ada di pinggan anda
kacang merah
Kalori & fakta pemakanan
kering, direbus, dimasak dengan ketuhar gelombang mikro atau dikukus, ditoskan
91
kalorikcal setiap 100 g
Protein7.9 g
Karbo9.1 g
Lemak0.5 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 91 kcal —
- Protein 7.9 g 16%
- Karbohidrat 9.1 g 3%
- Lemak 0.5 g 1%
- Lemak tepu 0.1 g 0%
- Serat 7.2 g 26%
- Gula 0.6 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 91 | 7.9 g | 9.1 g | 0.5 g |
| 50 g | 50 g | 46 | 4 g | 4.6 g | 0.3 g |
| 150 g | 150 g | 137 | 12 g | 14 g | 0.8 g |
| 200 g | 200 g | 182 | 16 g | 18 g | 1 g |
| 250 g | 250 g | 228 | 20 g | 23 g | 1.3 g |
Makanan serupa
- Kacang merah royal redbiji matang, dimasak, direbus dengan garam123 kcal / 100 g
- Kacang merah gelapbiji matang, rebus127 kcal / 100 g
- Kacang merah bercambahbiji matang, bercambah, dimasak, direbus, ditos, tanpa garam33 kcal / 100 g
- Kacang merah californiabiji matang, dimasak, direbus, tanpa garam124 kcal / 100 g
- Kacang merah mudabiji matang, kering330 kcal / 100 g
- Kacang hitamkering, direbus, dimasak dalam ketuhar gelombang mikro atau dikukus, ditoskan140 kcal / 100 g
- Kacang buncisdirebus, dimasak dalam ketuhar gelombang mikro atau dikukus, ditoskan27 kcal / 100 g
Soalan tentang kacang merah
Berapa kalori dalam 100 g kacang merah?
100 g kacang merah mengandungi 91 kcal, dengan 7.9 g protein, 9.1 g karbohidrat dan 0.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g kacang merah?
50 g kacang merah mengandungi 46 kcal, dengan 4 g protein, 4.6 g karbohidrat dan 0.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g kacang merah?
150 g kacang merah mengandungi 137 kcal, dengan 12 g protein, 14 g karbohidrat dan 0.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g kacang merah?
200 g kacang merah mengandungi 182 kcal, dengan 16 g protein, 18 g karbohidrat dan 1 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g kacang merah?
250 g kacang merah mengandungi 228 kcal, dengan 20 g protein, 23 g karbohidrat dan 1.3 g lemak.
Sumber: ausnut F000451 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat