Știi ce ai în farfurie
Grapefruit în segmente conservat
Calorii și informații nutriționale
în suc, substanțe solide și lichide
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 37 kcal —
- Proteine 0,7 g 1%
- Glucide 8,8 g 3%
- Grăsimi 0,1 g 0%
- Grăsimi saturate 0 g 0%
- Fibre 0,4 g 1%
- Zaharuri 8,8 g —
- Sodiu 7 mg 0%
- Colesterol 0 mg 0%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 0 µg 0%
- Vitamina C 33,9 mg 38%
- Vitamina D 0 µg 0%
- Vitamina E 0,09 mg 1%
- Vitamina K 0 µg 0%
- Tiamină (B1) 0,03 mg 2%
- Riboflavină (B2) 0,02 mg 1%
- Niacină (B3) 0,25 mg 2%
- Acid pantotenic (B5) 0,12 mg 2%
- Vitamina B6 0,02 mg 1%
- Folat (B9) 9 µg 2%
- Vitamina B12 0 µg 0%
- Colină 5,1 mg 1%
Minerale
- Calciu 15 mg 1%
- Fier 0,21 mg 1%
- Magneziu 11 mg 3%
- Fosfor 12 mg 1%
- Potasiu 169 mg 4%
- Zinc 0,08 mg 1%
- Cupru 0,04 mg 4%
- Mangan 0,01 mg 0%
- Seleniu 0,9 µg 2%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 37 | 0,7 g | 8,8 g | 0,1 g |
| 1 porție | 249 g | 92 | 1,7 g | 22 g | 0,2 g |
| 2 porții | 498 g | 184 | 3,5 g | 44 g | 0,4 g |
| ½ porție | 124,5 g | 46 | 0,9 g | 11 g | 0,1 g |
| 3 porții | 747 g | 276 | 5,2 g | 66 g | 0,7 g |
| 4 porții | 996 g | 369 | 7 g | 88 g | 0,9 g |
| 50 g | 50 g | 19 | 0,4 g | 4,4 g | 0 g |
| 150 g | 150 g | 56 | 1,1 g | 13 g | 0,1 g |
| 200 g | 200 g | 74 | 1,4 g | 18 g | 0,2 g |
| 250 g | 250 g | 93 | 1,8 g | 22 g | 0,2 g |
Alimente similare
- Grapefruit conservatpachet în apă, solide și lichid36 kcal / 100 g
- Grapefruitîn conservă, pachet în suc, solide și lichid37 kcal / 100 g
- Grepfrut la conservăîn sirop66 kcal / 100 g
- Suc de grepfrutconservă, fără zahăr adăugat37 kcal / 100 g
- Suc de grapefruitîn conservă, îndulcit46 kcal / 100 g
- Piersici conservate jumătăți sau feliijumătăți sau felii conservate, pachet de suc, substanțe solide și lichid44 kcal / 100 g
- Jumătăți de caise în conservăcu coajă, în suc propriu, solide și lichid48 kcal / 100 g
- Struguri la conservă thompson fără sâmburiîn apă, substanțe solide și lichide40 kcal / 100 g
- Pere în conservăîn suc, substanțe solide și lichid50 kcal / 100 g
- Piersici în conservăsuc, substanțe solide și lichid44 kcal / 100 g
Întrebări despre Grapefruit în segmente conservat
Câte calorii are 100 g de Grapefruit în segmente conservat?
100 g de Grapefruit în segmente conservat are 37 kcal, 0,7 g proteine, 8,8 g glucide și 0,1 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (249 g) de Grapefruit în segmente conservat?
1 porție (249 g) de Grapefruit în segmente conservat are 92 kcal, 1,7 g proteine, 22 g glucide și 0,2 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (498 g) de Grapefruit în segmente conservat?
2 porții (498 g) de Grapefruit în segmente conservat are 184 kcal, 3,5 g proteine, 44 g glucide și 0,4 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (124,5 g) de Grapefruit în segmente conservat?
½ porție (124,5 g) de Grapefruit în segmente conservat are 46 kcal, 0,9 g proteine, 11 g glucide și 0,1 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (747 g) de Grapefruit în segmente conservat?
3 porții (747 g) de Grapefruit în segmente conservat are 276 kcal, 5,2 g proteine, 66 g glucide și 0,7 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (996 g) de Grapefruit în segmente conservat?
4 porții (996 g) de Grapefruit în segmente conservat are 369 kcal, 7 g proteine, 88 g glucide și 0,9 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Grapefruit în segmente conservat?
50 g de Grapefruit în segmente conservat are 19 kcal, 0,4 g proteine, 4,4 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Grapefruit în segmente conservat?
150 g de Grapefruit în segmente conservat are 56 kcal, 1,1 g proteine, 13 g glucide și 0,1 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 173036 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre