Știi ce ai în farfurie
Băutură malțurată naturală
Calorii și informații nutriționale
cu nutrienți adăugați, pudră, preparat cu lapte integral
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 86 kcal —
- Proteine 3,7 g 7%
- Glucide 11 g 4%
- Grăsimi 3,2 g 4%
- Grăsimi saturate 1,8 g 9%
- Fibre 0 g 0%
- Zaharuri 8,4 g —
- Sodiu 72 mg 3%
- Colesterol 11 mg 4%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 281 µg 31%
- Vitamina C 10,4 mg 12%
- Vitamina K 0,4 µg 0%
- Tiamină (B1) 0,28 mg 23%
- Riboflavină (B2) 0,46 mg 35%
- Niacină (B3) 4 mg 25%
- Acid pantotenic (B5) 0,35 mg 7%
- Vitamina B6 0,33 mg 19%
- Folat (B9) 6 µg 2%
- Vitamina B12 0,4 µg 17%
Minerale
- Calciu 123 mg 9%
- Fier 1,4 mg 8%
- Magneziu 15 mg 4%
- Fosfor 107 mg 9%
- Potasiu 200 mg 4%
- Zinc 0,41 mg 4%
- Cupru 0,04 mg 5%
- Mangan 0,04 mg 2%
- Seleniu 4,2 µg 8%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 86 | 3,7 g | 11 g | 3,2 g |
| 1 porție | 265 g | 228 | 9,7 g | 28 g | 8,5 g |
| 2 porții | 530 g | 456 | 20 g | 57 g | 17 g |
| ½ porție | 132,5 g | 114 | 4,9 g | 14 g | 4,3 g |
| 3 porții | 795 g | 684 | 29 g | 85 g | 26 g |
| 4 porții | 1060 g | 912 | 39 g | 113 g | 34 g |
| 50 g | 50 g | 43 | 1,8 g | 5,3 g | 1,6 g |
| 150 g | 150 g | 129 | 5,5 g | 16 g | 4,8 g |
| 200 g | 200 g | 172 | 7,3 g | 21 g | 6,4 g |
| 250 g | 250 g | 215 | 9,2 g | 27 g | 8 g |
Alimente similare
- Băutură malțurată cu ciocolatăcu nutrienți adăugați, pudră, preparat cu lapte integral87 kcal / 100 g
- Lapte malțat pudrăaromă naturală, pudră, cu lapte integral88 kcal / 100 g
- Pudră pentru băutură cu malțîmbogățit cu vitamine și minerale363 kcal / 100 g
- Praf de băutură maltată cu ciocolatăpudră, preparat cu lapte integral85 kcal / 100 g
- Pudră de lapte maltat cu ciocolatăaromă de ciocolată, pudră, cu lapte integral85 kcal / 100 g
- Băutură de malț cu ciocolată sub formă de pulberepulbere411 kcal / 100 g
- Lapte malțat aromă de ciocolatăaromă de ciocolată, pudră îmbogățită358 kcal / 100 g
- Malt de ciocolatăpudră, preparat cu lapte degresat49 kcal / 100 g
- Malt drink with cocoa with vitamin and mineral fortified prepared80 kcal / 100 g
- Praf pentru băutură cu aromă de ciocolatăpudră, cu lapte integral77 kcal / 100 g
Întrebări despre Băutură malțurată naturală
Câte calorii are 100 g de Băutură malțurată naturală?
100 g de Băutură malțurată naturală are 86 kcal, 3,7 g proteine, 11 g glucide și 3,2 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (265 g) de Băutură malțurată naturală?
1 porție (265 g) de Băutură malțurată naturală are 228 kcal, 9,7 g proteine, 28 g glucide și 8,5 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (530 g) de Băutură malțurată naturală?
2 porții (530 g) de Băutură malțurată naturală are 456 kcal, 20 g proteine, 57 g glucide și 17 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (132,5 g) de Băutură malțurată naturală?
½ porție (132,5 g) de Băutură malțurată naturală are 114 kcal, 4,9 g proteine, 14 g glucide și 4,3 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (795 g) de Băutură malțurată naturală?
3 porții (795 g) de Băutură malțurată naturală are 684 kcal, 29 g proteine, 85 g glucide și 26 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (1060 g) de Băutură malțurată naturală?
4 porții (1060 g) de Băutură malțurată naturală are 912 kcal, 39 g proteine, 113 g glucide și 34 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Băutură malțurată naturală?
50 g de Băutură malțurată naturală are 43 kcal, 1,8 g proteine, 5,3 g glucide și 1,6 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Băutură malțurată naturală?
150 g de Băutură malțurată naturală are 129 kcal, 5,5 g proteine, 16 g glucide și 4,8 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 173219 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre