Știi ce ai în farfurie
Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe
Calorii și informații nutriționale
junior
Informații nutriționale
Per 100 g% din VNR- Calorii 51 kcal —
- Proteine 0 g 0%
- Glucide 13 g 5%
- Grăsimi 0 g 0%
- Grăsimi saturate 0 g 0%
- Fibre 1,1 g 4%
- Zaharuri 11 g —
- Sodiu 1 mg 0%
- Colesterol 0 mg 0%
Vitamine și minerale
Per 100 g% din VNRVitamine
- Vitamina A 2 µg 0%
- Vitamina C 42,8 mg 48%
- Vitamina D 0 µg 0%
- Vitamina E 0,06 mg 0%
- Vitamina K 1,2 µg 1%
- Tiamină (B1) 0,01 mg 1%
- Riboflavină (B2) 0,03 mg 2%
- Niacină (B3) 0,14 mg 1%
- Acid pantotenic (B5) 0,13 mg 3%
- Vitamina B6 0,04 mg 2%
- Folat (B9) 0 µg 0%
- Vitamina B12 0 µg 0%
- Colină 4,6 mg 1%
Minerale
- Calciu 1 mg 0%
- Fier 0,3 mg 2%
- Magneziu 4 mg 1%
- Fosfor 8 mg 1%
- Potasiu 132 mg 3%
- Zinc 0,03 mg 0%
- Cupru 0,05 mg 5%
- Seleniu 0,3 µg 1%
Calorii per porție
| Porție | Greutate | Calorii | Proteine | Glucide | Grăsimi |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 51 | 0 g | 13 g | 0 g |
| 1 porție | 28,4 g | 14 | 0 g | 3,7 g | 0 g |
| 2 porții | 56,7 g | 29 | 0 g | 7,4 g | 0 g |
| ½ porție | 14,2 g | 7 | 0 g | 1,8 g | 0 g |
| 3 porții | 85,1 g | 43 | 0 g | 11 g | 0 g |
| 4 porții | 113,4 g | 58 | 0 g | 15 g | 0 g |
| 50 g | 50 g | 26 | 0 g | 6,5 g | 0 g |
| 150 g | 150 g | 77 | 0 g | 20 g | 0 g |
| 200 g | 200 g | 102 | 0 g | 26 g | 0 g |
| 250 g | 250 g | 128 | 0 g | 33 g | 0 g |
Alimente similare
- Aliment pentru bebeluși fructe piure de mere cu bananejunior66 kcal / 100 g
- Aliment pentru bebeluși fructe piure de mere și caisejunior47 kcal / 100 g
- Suc de măr și cireșe pentru bebelușicireșe47 kcal / 100 g
- Piure de mere pentru copiistrecurat41 kcal / 100 g
- Mâncare pentru bebeluși cu sos de merela borcan, măr (sos de mere), toate etapele45 kcal / 100 g
- Mâncare pentru bebeluși cu măr și fructe de pădurejarred, blueberries, raspberries or strawberries, all stages52 kcal / 100 g
- Cereale pentru sugari amestecate cu piure de mere și bananejunior, fortifiat84 kcal / 100 g
- Prăjitură cu cireșe pentru bebelușijunior78 kcal / 100 g
- Desert cu măr olandez pentru bebelușimâncare pentru bebeluși, desert, junior79 kcal / 100 g
- Alimente pentru bebeluși suc măr și struguriși struguri46 kcal / 100 g
Întrebări despre Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe
Câte calorii are 100 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
100 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 51 kcal, 0 g proteine, 13 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 1 porție (28,4 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
1 porție (28,4 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 14 kcal, 0 g proteine, 3,7 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 2 porții (56,7 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
2 porții (56,7 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 29 kcal, 0 g proteine, 7,4 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are ½ porție (14,2 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
½ porție (14,2 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 7 kcal, 0 g proteine, 1,8 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 3 porții (85,1 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
3 porții (85,1 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 43 kcal, 0 g proteine, 11 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 4 porții (113,4 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
4 porții (113,4 g) de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 58 kcal, 0 g proteine, 15 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 50 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
50 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 26 kcal, 0 g proteine, 6,5 g glucide și 0 g grăsimi.
Câte calorii are 150 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe?
150 g de Aliment pentru bebeluși, fructe, piure de mere și cireșe are 77 kcal, 0 g proteine, 20 g glucide și 0 g grăsimi.
Sursa: USDA FoodData Central 170950 · per 100 g · glucidele conform etichetei UE, fără fibre