Ketahui apa yang ada di pinggan anda
Susu ibu
Kalori & fakta pemakanan
manusia
68
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.3 g
Karbo8.7 g
Lemak3.1 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 68 kcal —
- Protein 1.3 g 3%
- Karbohidrat 8.7 g 3%
- Lemak 3.1 g 4%
- Lemak tepu 1.2 g 6%
- Serat 0 g 0%
- Gula 7.2 g —
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 68 | 1.3 g | 8.7 g | 3.1 g |
| 50 g | 50 g | 34 | 0.7 g | 4.4 g | 1.6 g |
| 150 g | 150 g | 102 | 2 g | 13 g | 4.7 g |
| 200 g | 200 g | 136 | 2.6 g | 17 g | 6.2 g |
| 250 g | 250 g | 170 | 3.3 g | 22 g | 7.8 g |
Makanan serupa
Soalan tentang Susu ibu
Berapa kalori dalam 100 g Susu ibu?
100 g Susu ibu mengandungi 68 kcal, dengan 1.3 g protein, 8.7 g karbohidrat dan 3.1 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g Susu ibu?
50 g Susu ibu mengandungi 34 kcal, dengan 0.7 g protein, 4.4 g karbohidrat dan 1.6 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g Susu ibu?
150 g Susu ibu mengandungi 102 kcal, dengan 2 g protein, 13 g karbohidrat dan 4.7 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g Susu ibu?
200 g Susu ibu mengandungi 136 kcal, dengan 2.6 g protein, 17 g karbohidrat dan 6.2 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g Susu ibu?
250 g Susu ibu mengandungi 170 kcal, dengan 3.3 g protein, 22 g karbohidrat dan 7.8 g lemak.
Sumber: slv 113 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat