Ketahui apa yang ada di pinggan anda
sup bayi
Kalori & fakta pemakanan
dengan sayur-sayuran, bijirin dan susu
60
kalorikcal setiap 100 g
Protein1.5 g
Karbo7.2 g
Lemak2.5 g
Fakta pemakanan
Bagi setiap 100 g% NH- Kalori 60 kcal —
- Protein 1.5 g 3%
- Karbohidrat 7.2 g 3%
- Lemak 2.5 g 3%
- Lemak tepu 0.4 g 2%
- Serat 0.9 g 3%
- Gula 3.2 g —
- Natrium 83 mg 4%
Vitamin & mineral
Bagi setiap 100 g% NHVitamin
- Vitamin A 71 µg 8%
- Vitamin C 3.1 mg 3%
- Vitamin K 3.2 µg 3%
- Tiamina (B1) 0.03 mg 2%
- Riboflavin (B2) 0.04 mg 3%
- Niasin (B3) 0.65 mg 4%
- Asid pantotenik (B5) 0.15 mg 3%
- Vitamin B6 0.03 mg 1%
- Folat (B9) 17.6 µg 4%
- Vitamin B12 0.03 µg 1%
Mineral
- Kalsium 28.3 mg 2%
- Zat besi 0.28 mg 2%
- Magnesium 7.4 mg 2%
- Fosforus 35 mg 3%
- Kalium 96.5 mg 2%
- Zink 0.2 mg 2%
- Kuprum 0.04 mg 4%
- Mangan 0.06 mg 2%
Kalori mengikut hidangan
| Hidangan | Berat | Kalori | Protein | Karbo | Lemak |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 60 | 1.5 g | 7.2 g | 2.5 g |
| 50 g | 50 g | 30 | 0.8 g | 3.6 g | 1.3 g |
| 150 g | 150 g | 89 | 2.3 g | 11 g | 3.8 g |
| 200 g | 200 g | 119 | 3 g | 14 g | 5 g |
| 250 g | 250 g | 149 | 3.8 g | 18 g | 6.3 g |
Makanan serupa
- Makanan bayi sup ayamditapis50 kcal / 100 g
- Sup nasi ayam dan sayur-sayurandengan nasi putih, dengan dada ayam, tanpa garam70 kcal / 100 g
- Sup sayurbuatan sendiri20 kcal / 100 g
- Bijirin bayi soyamakanan bayi, bijirin, soya, dengan buah, disediakan dengan susu formula atau susu ibu139 kcal / 100 g
- Bijirin beras bayimakanan bayi, dengan susu tepung dan buah, disediakan dengan air121 kcal / 100 g
- Makanan bayi sayur dengan susu/krim dan makanan berkanjidari 6-8 bulan70 kcal / 100 g
- Minuman berasaskan susu dan bijirin untuk makan malam bayidengan sayuran, dari 4/6 bulan82 kcal / 100 g
- Puri susu bijirindengan emping oat dan jus epal (sesuai sebagai makanan bayi)98 kcal / 100 g
Soalan tentang sup bayi
Berapa kalori dalam 100 g sup bayi?
100 g sup bayi mengandungi 60 kcal, dengan 1.5 g protein, 7.2 g karbohidrat dan 2.5 g lemak.
Berapa kalori dalam 50 g sup bayi?
50 g sup bayi mengandungi 30 kcal, dengan 0.8 g protein, 3.6 g karbohidrat dan 1.3 g lemak.
Berapa kalori dalam 150 g sup bayi?
150 g sup bayi mengandungi 89 kcal, dengan 2.3 g protein, 11 g karbohidrat dan 3.8 g lemak.
Berapa kalori dalam 200 g sup bayi?
200 g sup bayi mengandungi 119 kcal, dengan 3 g protein, 14 g karbohidrat dan 5 g lemak.
Berapa kalori dalam 250 g sup bayi?
250 g sup bayi mengandungi 149 kcal, dengan 3.8 g protein, 18 g karbohidrat dan 6.3 g lemak.
Sumber: ANSES–Ciqual (France) 20253 · bagi setiap 100 g · karbohidrat mengikut label EU, tidak termasuk serat