Få styr på, hvad der er på din tallerken
Instantnudler af hvede uden smag
Kalorier og næringsindhold
kogte, afdryppede
144
kalorierkcal pr. 100 g
Protein3,8 g
Kulhydrat18 g
Fedt6,2 g
Næringsindhold
Pr. 100 g% RI- Kalorier 144 kcal —
- Protein 3,8 g 8%
- Kulhydrat 18 g 6%
- Fedt 6,2 g 8%
- Mættet fedt 2,7 g 14%
- Kostfibre 1,2 g 4%
- Sukkerarter 0,3 g —
Kalorier pr. portion
| Portion | Vægt | Kalorier | Protein | Kulhydrat | Fedt |
|---|---|---|---|---|---|
| 100 g | 100 g | 144 | 3,8 g | 18 g | 6,2 g |
| 50 g | 50 g | 72 | 1,9 g | 8,8 g | 3,1 g |
| 150 g | 150 g | 216 | 5,7 g | 26 g | 9,3 g |
| 200 g | 200 g | 288 | 7,6 g | 35 g | 12 g |
| 250 g | 250 g | 360 | 9,5 g | 44 g | 16 g |
Lignende madvarer
- Instantnudler af hvede med smagkogte, afdryppede144 kcal / 100 g
- Fedtfattige instantnudler af hvedekogte, afdryppede81 kcal / 100 g
- Hvede- og ægnudlerkogte, afdryppede166 kcal / 100 g
- Instantnudler af hvidt hvedemelkogte, afdryppede, fedtreducerede145 kcal / 100 g
- Hvedenudlerkogt, uden æg159 kcal / 100 g
- Instant hvedepastamed krydderi, kogt, afdryppet, brasiliansk154 kcal / 100 g
- Noodle instant drained188 kcal / 100 g
- Risnudlerkogte, afdryppede119 kcal / 100 g
- Asiatiske hvedenudlertilberedte145 kcal / 100 g
Spørgsmål om Instantnudler af hvede uden smag
Hvor mange kalorier er der i 100 g Instantnudler af hvede uden smag?
100 g Instantnudler af hvede uden smag indeholder 144 kcal, 3,8 g protein, 18 g kulhydrat og 6,2 g fedt.
Hvor mange kalorier er der i 50 g Instantnudler af hvede uden smag?
50 g Instantnudler af hvede uden smag indeholder 72 kcal, 1,9 g protein, 8,8 g kulhydrat og 3,1 g fedt.
Hvor mange kalorier er der i 150 g Instantnudler af hvede uden smag?
150 g Instantnudler af hvede uden smag indeholder 216 kcal, 5,7 g protein, 26 g kulhydrat og 9,3 g fedt.
Hvor mange kalorier er der i 200 g Instantnudler af hvede uden smag?
200 g Instantnudler af hvede uden smag indeholder 288 kcal, 7,6 g protein, 35 g kulhydrat og 12 g fedt.
Hvor mange kalorier er der i 250 g Instantnudler af hvede uden smag?
250 g Instantnudler af hvede uden smag indeholder 360 kcal, 9,5 g protein, 44 g kulhydrat og 16 g fedt.
Kilde: ausnut F006066 · pr. 100 g · kulhydrat efter EU-mærkning, kostfibre ikke medregnet